Relacja z wydarzenia – #SPOTKANIA Z PASJĄ

wpis w: Aktualności | 0

 

#SPOTKANIA Z PASJĄ
2019-02-23

 

Jak rozpocząć przygodę z górami? Na ten temat rozmawialiśmy w ostatnią sobotę lutego w Lubartowskim Ośrodku Kultury, podczas pierwszego spotkania z cyklu #SPOTKANIA Z PASJĄ. #SPOTKANIA Z PASJĄ to nowy cykl i propozycja Lubartowskiego Ośrodka Kultury, który ma na celu przedstawienie oblicza wielu pasji i znalezienie odpowiedzi na pytania takie jak: Czym jest pasja? Jak wielkie ma oblicze? Po czym ją poznać? Jakie są jej jasne i ciemne strony? Jak ją znaleźć? Czy wymaga poświęceń? Spotkania odbywać się będą cyklicznie, co kwartał, w siedzibie Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Pomysłodawcą jest P. Małgorzata Gryglicka – Szczepaniak, Dyrektor LOK oraz P. Agnieszka Karpińska – pracownica LOK. Pierwsza odsłona już za nami i to właśnie my, jako zespół Mate Mountains, mieliśmy przyjemność jako pierwsi poopowiadać i zarazić naszą pasją do gór. Podczas spotkania poruszyliśmy m.in. temat naszych wypraw górskich, wspinania, czy odpowiedniego przygotowania do wyjścia w góry.

 

 

Wydarzenie rozpoczęliśmy od otwarcia wystawy zdjęć wykonanych podczas wielu naszych górskich wyjazdów. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy taką formę prezentacji, a nasze fotografie spotkały się z szerszą widownią. Pokazaliśmy dokładnie 36 zdjęć z trzech kontynentów, z różnych pasm górskich, m.in. z Kaukazu, Alp, Tatr, czy Atlasu. Podczas prezentacji wystawy był również czas na rozmowy o górach i pytania od osób chcących rozpocząć swoją przygodę z górami. Zorganizowana wystawa, oprócz zaprezentowania uchwyconych naszym okiem, górskich pejzaży, miała przede wszystkim szczytny cel. Wszystkie nasze prace zostały wystawione na licytację, a zebrane środki przekazane na rzecz lubartowskiego sportowca, P. Waldemara Kanadysa, aby wspomóc go w walce z ciężką chorobą. Było nam bardzo miło, że Pan Waldemar zaszczycił nas swoją obecnością podczas spotkania.

 

Kolejnym punktem spotkania była nasza nowa prezentacja pn. „Szlakiem górskich marzeń – JAK ROZPOCZĄĆ PRZYGODĘ Z GÓRAMI…” Dotychczas podczas naszych spotkań opowiadaliśmy głównie o odbytych wyprawach górskich. Tym razem jednak postanowiliśmy opowiedzieć o wielu ważnych kwestiach, które pomogą innym osobom, ciekawym oblicza gór, postawić pierwsze kroki na szlaku i uchronić przed popełnianiem błędów przez niedoświadczonych i lekkomyślnych turystów. Na naszym przykładzie opowiedzieliśmy jak to my rozpoczęliśmy przygodę z górami i jak już od ok. 10 lat realizujemy swoje górskie plany. Odpowiedzieliśmy na wiele pytań, m.in.: O czym pamiętać zanim wyruszymy w góry? Jak właściwie zaplanować trasę? Jakie czekają zagrożenia w górach oraz jak im zapobiegać? Jak korzystać z mapy oraz co oznaczają stosowane oznaczenia? Co spakować do plecaka? Jak zachowywać się w górach podczas wędrówek? Co zrobić, gdy zdarzy się nam wypadek? Zwróciliśmy również uwagę na prawidłowy rozwój naszej pasji oraz na to jakie znaczenia ma każdy kolejny etap naszych poczynań.

 

 

Spotkanie było świetną okazją do promowania aktywnego stylu życia. Cieszymy się, że w naszym mieście, dzięki zaangażowaniu wielu osób, mogliśmy pokazać oblicze gór. Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu oraz finansowe wsparcie Pana Waldemara.

 

Organizator spotkania: Lubartowski Ośrodek Kultury
Podziękowania dla: Agnieszki Karpińskiej oraz P. Dyrektor Małgorzaty Gryglickiej – Szczepaniak

Sponsorzy wystawy: Promaster S.C. oraz Netgraph – Tomasz Majcher
Dziękujemy za sponsorskie wsparcie i pomoc od samego początku istnienia naszego górskiego projektu.

Patronat medialny: Lubartów24 oraz Lubartowiak

Podziękowania dla Piotra Guza za współprowadzenie prezentacji.

 

Do zobaczenia!

 

Bartłomiej Bednarczyk