Mate Mountains ambasadorem kampanii „potrafiszpomoc.pl”

wpis w: Aktualności | 0

Jako przedstawiciel Mate Mountains – górskiego projektu braci chciałbym podzielić się z Wami dobrymi wiadomościami. Otóż zostałem ambasadorem niezwykłej akcji potrafiszpomoc.pl, która ma na celu promowanie pierwszej pomocy. Otrzymałem w niej rolę specjalisty od bezpieczeństwa na górskim szlaku. Zobaczcie szczegóły tego przedsięwzięcia.

 

potrafiszpomoc.pl – to wyjątkowa kampania społeczna stworzona i realizowana przez pracownię kreatywną Freshownia, przy współpracy z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Lublinie. Patronem medialnym kampanii jest portal lublin112.pl oraz lokalnie Lubartów24.plTygodnik Lubartowiak. Jest to jedyny taki projekt w Polsce, który łączy kampanie o pierwszej pomocy, z prostym narzędziem wspomagającym jej udzielanie. W nazwie akcji znajdziecie link, pod którym kryje się prosta instrukcja udzielania pierwszej pomocy w 7 krokach, w 3 językach, dostępną na każdym urządzeniu mobilnym z wyszukiwarką internetową. Na stronę internetową prowadzi także kod QR, który znajdziecie na materiałach promujących akcję. Przyspiesza i ułatwia on dostęp do wskazówek zawartych w instrukcji. Głównym celem akcji jest uświadamianie społeczeństwa, jak ważna jest najmniejsza reakcja, która może uratować komuś życie. Do promocji kampanii dołączył w ostatnich dniach znany kabaret Ani Mru-Mru, który zachęca do wspierania akcji i udzielania pierwszej pomocy.

 

DLACZEGO DOŁĄCZYŁEM DO AKCJI?

 

Góry to królestwo wolności, a aktywność z nimi związana to piękna i niezwykła pasja, która niesie również ze sobą mnóstwo niebezpieczeństw i nieprzewidzianych zdarzeń. Coraz częściej decydujemy się spędzać wolne chwile właśnie w taki sposób. To coraz bardziej popularna forma aktywności. Dlatego dynamiczny rozwój kampanii sprawił, że znalazłem się w jej szeregach. Moja rola polegać będzie na edukacji dla osób początkujących, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z górami w sposób bezpieczny. A także dla tych, którzy już wędrują po górskim szlaku, a zastanawiają się, jak rozwinąć swoją pasję w sposób prawidłowy. Specyfika wypraw i ekspedycji wiąże się z dużą odpowiedzialnością nie tylko za siebie, ale i za naszych partnerów. Niekiedy oddalone od cywilizacji zakątki, czy niesprzyjająca pogoda uniemożliwiają sprawne przeprowadzenie akcji ratunkowej w sytuacji nieszczęśliwego zdarzenia. W takich okolicznościach bardzo ważna jest pomoc partnerska i umiejętność udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Ma to szczególne znaczenie i może przyczynić się do jedynej możliwej i skutecznej formy ratunku.

 

JAKA JEST MOJA ROLA?

 

Rola ambasadora kampanii potrafiszpomoc.pl będzie sprowadzała się do aktywnego udziału w całej akcji – pod szyldem Mate Mountains. Głównym zadaniem będzie prowadzenie prezentacji pod tytułem: Szlakiem górskich marzeń – Jak bezpiecznie rozpocząć przygodę z górami?… Czyli co należy zrobić zanim wyruszymy w góry? Jak prawidłowo zaplanować naszą trasę? Jakie niebezpieczeństwa czekają podczas realizacji górskiej pasji? Co należy spakować do plecaka? Jak bezpiecznie poruszać się na szlaku? Co zrobić, gdy zdarzy się nam wypadek? Jak wezwać pomoc i kto tej pomocy nam udzieli w danym rejonie? Powiemy również o „braterstwie liny” oraz jak rozsądnie rozwijać naszą pasję od najmniejszych pasm po wyniosłe i śnieżne szczyty? Na temat organizowanych spotkań dowiecie się śledząc szczegóły akcji na stronie: Mate Mountains oraz potrafiszpomoc.pl

 

ZAPLANUJ SPOTKANIE Z NAMI

 

Chcielibyście się spotkać z nami na żywo? Nic prostszego. Wystarczy wysłać wiadomość e-mail na adres: matemountains@gmail.com , bądź skorzystać z naszego formularza na stronie internetowej www.matemountains.pl w zakładce: kontakt. To świetna okazja to wymiany doświadczeń oraz zagłębienia tematyki związanej z górami. Prezentacje dedykowane są dla osób początkujących, spędzających aktywnie czas w górach, na trekkingu, chcących rozpocząć przygodę z górami oraz dla tych, którzy już stawiają pierwsze kroki na górskich szlakach. Zastanawiacie się jak rozwinąć swoją pasję i zrobić to bezpiecznie? Zapraszamy do kontaktu. Prezentacja skupia się także na takich zagadnieniach, jak niesienie pomocy towarzyszom wyprawy, osobom potrzebujących w górach i postawie ukierunkowanej na etyczne podejście do gór, wspinaczki i alpinizmu. Dodatkowo każdy uczestnik spotkania otrzyma wlepkę z kodem QR prowadzącym do instrukcji pierwszej pomocy!

 

Do usłyszenia!

Bartłomiej Bednarczyk